Home Wolontariat SZLACHETNA PACZKA
SZLACHETNA PACZKA
Wpisany przez Ewa Mazur   
piątek, 21 września 2012 08:21


Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI i zgłoś się na: www.superw.pl


Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!


- To Paczka mnie znalazła, koleżanka postanowiła się włączyć, a ja razem z nią, to było 4 lata temu. Projekt jest wyjątkowy, dlatego zaangażowałam się w niego na dłużej! – opowiada z uśmiechem Paulina, studentka z Krakowa i wolontariuszka SZLACHETNEJ PACZKI.


Wolontariusze Paczki sami odnajdują potrzebujących w swojej okolicy, odwiedzają ubogie rodziny w ich domach, a następnie współpracując z darczyńcami dbają o jak najlepszą pomoc, która odpowiada na konkretne potrzeby.

- Nie zapomnę spotkania z pewną wielodzietną rodziną, a szczególnie momentu, w którym zobaczyłam radość i łzy w oczach dwójki rodziców i dziewięciorga dzieci! W czasie rozpakowywania paczek dzieci myślały o sobie nawzajem i dzieliły się prezentami. Widziałam, jak bardzo się kochają i dbają o siebie – wspomina Paulina.


Wiem, że mam wpływ na rzeczywistość

Maciek to student Uniwersytetu Ekonomicznego i od 3 lat wolontariusz SZLACHETNEJ PACZKI. Mądra pomoc zainspirowała go do podjęcia kolejnych zadań. Zdecydował się zostać praktykantem w biurze Stowarzyszenia WIOSNA, następnie koordynował pomoc podczas powodzi.

- Dzięki wolontariatowi jestem bardziej otwarty na świat i ludzi. Uwierzyłem w to, że mam wpływ na rzeczywistość, która mnie otacza  – opowiada Maciek.


Rozwijam się i pomagam jednocześnie


Kasia nie wstaje później, niż o 7 i stara się korzystać z każdej minuty dnia.
- W życiu kieruję się zasadą, że jedną ręka jest po to by pomóc sobie, a druga, żeby pomagać innym. - Do SZLACHETNEJ PACZKI przyłączyłam się rok temu. Chciałam się rozwijać i pomagać jednocześnie – opowiada Kasia. - Paczka to chrzest bojowy. Po paczkowych doświadczeniach i spotkaniach z ludźmi potrzebującymi, którzy żyją w zupełnie innym świecie, niż ja, wiem, nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych! – dodaje.


Ty też możesz zostać SuperW!


Wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI zostają osoby pełnoletnie, dla których ważna jest mądra pomoc i współdziałanie w grupie.

- Szukamy wolontariuszy, którzy po przeszkoleniu, ruszą by odwiedzać potrzebujące rodziny. Szukamy prawdziwych  bohaterów zmiany społecznej! – dodaje ks. Jacek WIOSNA Stryczek. – Już teraz można zgłosić się na stronie www.superw.pl i wziąć udział w rekrutacji.


Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz dwunasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2011 roku SZLACHETNA PACZKA trafiła do 11884 rodzin i przekazała pomoc wartą 18 milionów złotych

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama