Nasze "Ladies"

 

Od września 2007 roku przy naszej szkole działa zespół Mażoretek. Początkowo liczył on 13 dziewcząt. Jednak z każdym rokiem zespół powiększa się. Obecnie w głównym składzie tańczy 17 mażoretek. Na Mistrzostwach Polski Północno-Wschodniej POM-PA 2009 dziewczyny zajęły 4. miejsce, z którego nie były do końca zadowolone, dlatego postanowiły ciężko pracować.

 

Wysiłek opłacił się, gdyż na POM-PIE 2010 dzięki niemu odniosły ogromny sukces, zajmując 2. miejsce. Każda z dziewcząt dostała po srebrnym medalu, a jako grupa Mażoretek otrzymały puchar. Dziewczyny otrzymały również medale w kategoriach: Mini formacja – brąz (w składzie: Monika Cicińska, Sylwia Cicińska, Paulina Ogórkis, Justyna Andrzejczyk, Ewelina Pachutko, Renata Gibas, Gabriela Tomczyk) oraz Duo-Trio – złoto (w składzie: Monika Cicińska i Sylwia Cicińska) i srebro (Paulina Ogórkis i Żaneta Karczewska). W momencie odbierania nagród po policzkach dziewczyn spływały łzy szczęścia i wzruszenia.

 

Pytając dziewczęta należące do zespołu o to, czy warto uczęszczać na zajęcia mażoretek, otrzymałam takie odpowiedzi:

– Oczywiście, że warto, gdyż jest bardzo dużo wyjazdów związanych z występami w kraju, ale również za granicą – uważa Justyna Andrzejczyk.

– Owszem, uczęszczając na zajęcia robię to, co lubię oraz nabywam nowych umiejętności – mówi Paulina Ogórkis.

– No pewnie, że warto, ponieważ jesteśmy rozpoznawalne w mieście, ludzie doceniają naszą ciężką pracę i gratulują nam takich osiągnięć. Mamy też czym się pochwalić przed rodziną i znajomymi – podsumowuje Kamila Jurgielanis.

Dziewczyny z zespołu LADIES są odważne, silne i lubią wyzwania. Na pewno wiele jeszcze osiągną. Życzymy im tego!


Zredagowała: Paulina Ogórkis