Home Aktualności Dzień Otwarty 2015
Dzień Otwarty 2015
Ocena użytkowników: / 96
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
czwartek, 26 marca 2015 19:38

26 marca 2015 r. swoje drzwi dla gimnazjalistów otworzył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Gościliśmy u siebie uczniów klas trzecich gimnazjów z Sejn (nr 1, nr 2, Žiburys), Krasnopola, Gib, Puńska, a nawet Augustowa i Wiżajn. Towarzyszyli im wychowawcy, dyrekcja i rodzice.

 

Przybyłych gości powitała wicedyrektor Renata Sas, która przedstawiła pokrótce ofertę naszej szkoły. Młodzież miała okazję obejrzeć występ mażoretek trenowanych przez p. Dorotę Tomczyk - nauczycielkę WF-u w naszej szkole. Swoje talenty wokalne zaprezentowały Ola Olszewska i Edyta Misiukanis, które śpiewają w szkolnym zespole prowadzonym przez p. Grzegorza Kucharzewskiego. Uczniowie zaprezentowali swoim młodszym kolegom umiejętności, które nabywają podczas nauki w technikum. Damian Bobrowski i Kuba Bykas z kl. II bBT zarapowali tekst o ZSCKR, który sami napisali. Robert Pienkiewicz, Kuba Hołubowicz, Sebastian Czarkowski i Rafał Gryniewicz z kl. II RT przedstawili synchron kelnerski, który przygotowali pod okiem p. Barbary Szczęsnowicz - nauczycielki zawodu.

 

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs na wykonanie róży metodą kucia ręcznego. Spośród wielu pięknych prac uczniowie wybrali najlepsze - Damiana Ambrosiewicza, Janka Grygucia i Huberta Tylędy. Chłopcy uczą się obróbki plastycznej, czyli kucia, na zajęciach praktycznych w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych.

 

Był też konkurs dla naszych gości. Należało odpowiedzieć na jedno proste pytanie, aby wygrać atrakcyjną nagrodę - zestaw kosmetyków. Od starszych kolegów gimnazjaliści otrzymali foldery promocyjne i kalendarzyki, a zespół redakcyjny gazetki szkolnej wręczył wszystkim specjalne wydanie "Małpiszona".

 

Kolejnym - chyba najważniejszym - punktem programu był spacer po obiekcie szkolnym. Warsztaty, internat, stołówka, biblioteka, pracownie lekcyjne, pracownia gastronomiczna, sala obsługi konsumenta, a nawet plac do nauki jazdy samochodem i ciągnikiem - to miejsca, do których zaglądali gimnazjaliści oprowadzani przez swoich starszych kolegów i nauczycieli. Z pewnością zapamiętali smak pysznej pizzy upieczonej przez młodzież uczącą się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, czy spotkanie z członkami Klubu Historycznego im. AK w internacie.

 

Mamy nadzieję, że wielu z dzisiejszych gości spotkamy we wrześniu w murach naszej szkoły - SUPERSZKOŁY! :)

 

 

 

Filmowa relacja z Dnia Otwartego

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama