Klub Historyczny im. AK
Zajęcia pozalekcyjne
Statystyki
Odsłon : 2032230Designed by: |
WYPRAWKA SZKOLNA 2013 |
Wpisany przez Sylwia Buraczewska (pedagog szkolny) |
wtorek, 13 sierpnia 2013 14:02 |
W dniu 18 lipca 2013 r. wszedł w życie Rządowy program pomocy uczniom w 2013 r. „Wyprawka szkolna”.
klasie II Technikum Programem będą objęci także uczniowie słabowidzący, niesłyszący, z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym oraz uczniowie z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej, posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, uczęszczający w roku szkolnym 2013/2014 do szkół dla dzieci i młodzieży - podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych.
Aby uzyskać pomoc należy spełniać kryterium dochodowe: W przypadku uczniów klas II szkoły ponadgimnazjalnej: Dofinansowanie obejmie uczniów pochodzących z rodzin spełniających kryterium dochodowe określone w art. 8 ust. 1 pkt 2 ustawy z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013r. poz. 182), które mówi, że dochód w takiej rodzinie nie może przekroczyć 456 zł netto na jedną osobę w rodzinie w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.
W przypadku rodzin niespełniających kryterium dochodowego: Rodziny, które przekroczą kryterium dochodowe również mogą złożyć wniosek, ale tylko w uzasadnionych przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (czynnikiem tym może być m.in. bezrobocie, narkomania lub alkoholizm w rodzinie, zdarzenie losowe, długotrwała lub ciężka choroba). W przypadku uczniów z tychże rodzin, ich liczba nie może przekroczyć 5% ogólnej liczby uczniów rozpoczynających naukę w roku szkolnym 2013/2014 w klasach II szkoły ponadgimnazjalnej (technikum).
W przypadku uczniów niepełnosprawnych: Dofinansowanie otrzymuje się na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, o którym mowa w art. 71b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty - bez względu na dochód, na jednego członka rodziny.
WNIOSEK NALEŻY ZŁOŻYĆ WRAZ Z POTRZEBNĄ DOKUMENTACJĄ Wniosek składa rodzic ucznia (prawny opiekun, rodzic zastępczy), ale może go także złożyć nauczyciel, pracownik socjalny lub inna osoba, za zgodą przedstawiciela ustawowego lub rodziców zastępczych.
Do wniosku należy dołączyć: - zaświadczenie o wysokości dochodów; w uzasadnionych przypadkach zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów można dołączyć oświadczenie o wysokości dochodów, - w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina korzysta ze świadczeń pieniężnych z pomocy społecznej w formie zasiłku stałego lub okresowego, można przedłożyć – zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – zaświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych w formie zasiłku stałego lub okresowego, - w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia niepełnosprawnego do wniosku - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów - należy dołączyć kserokopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego przez publiczną poradnię psychologiczno-pedagogiczną, w tym poradnię specjalistyczną, - w przypadku ubiegania się o pomoc dla ucznia, którego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji życiowej i dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium dochodowe - zamiast zaświadczenia o wysokości dochodów – należy dołączyć uzasadnienie. - fakturę, na której znajduje się: (imię i nazwisko ucznia; klasa, do której uczeń będzie uczęszczał; adres szkoły; wykaz zakupionych podręczników i materiałów dydaktycznych; kwotę zakupu; datę zakupu; czytelny podpis podmiotu dokonującego zakupu).
Wnioski dostępne są w Sekretariacie szkoły i u pedagoga szkolnego.
Informacja na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów
|