Home Aktualności Dzień Otwarty
Dzień Otwarty
Ocena użytkowników: / 93
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
wtorek, 26 marca 2013 16:57

26 marca 2013 r. na terenie naszego ZSCKR odbył się Dzień Otwartych Drzwi Szkoły.
W przygotowanie imprezy zaangażowała się cała społeczność szkolna.


Dzień Otwarty zgromadził wiele osób. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, przedstawiciele miejscowych władz, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą i przede wszystkim uczniowie klas trzecich okolicznych gimnazjów wraz z wychowawcami.


Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej od prezentacji oferty szkoły. Zgromadzeni goście obejrzeli m.in. pokaz musztry kelnerskiej, występy mażoretek i Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Sejny", zaś szkolne koło filmowe zaprezentowało film promujący ofertę edukacyjną naszej placówki. Pani Jadwiga Milewska podsumowała dotychczasowe działania realizowanego projektu "Pewny start - lepsza przyszłość. Program rozwoju skuteczności kształcenia w Technikum w Sejnach".


Następnie zaproszeni goście udali się na uroczyste otwarcie nowej pracowni żywienia. W ramach projektu unijnego "Pewny start - lepsza przyszłość" pracownia została gruntownie wyremontowana i wyposażona w sprzęt wysokiej klasy. Dzięki temu uczniowie szkolący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych będą mogli odbywać zajęcia praktyczne w nowoczesnej pracowni gastronomicznej i profesjonalnej sali obsługi konsumenta.


Gimnazjalistom została przedstawiona szczegółowa oferta dotycząca zawodów, które proponuje nasza szkoła. Samorząd Uczniowski przygotował kilka konkursów - szczęśliwcy otrzymali atrakcyjne nagrody (koszulki z logo szkoły, pendrive'y 8GB). Uczniowie klas maturalnych opowiedzieli swoim młodszym kolegom, czego nauczyli się przez cztery lata pobytu w murach ZSCKR i dlaczego warto wybrać właśnie naszą szkołę.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie obiektu szkoły. Gimnazjalistów oprowadzali nauczyciele i uczniowie. Zobaczyć można było pracownie lekcyjne, warsztaty szkolne, pracownię żywienia, Izbę Pamięci i Tradycji Szkoły, bibliotekę, internat szkolny, a nawet pokój nauczycielski. Gości czekał także przygotowany przez uczniów poczęstunek na stołówce szkolnej.


Na zakończenie zwiedzający otrzymali materiały promocyjne w postaci ulotek i kalendarzyków gimnazjalisty oraz specjalny numer gazetki szkolnej "Małpiszon", wydany z okazji Dnia Otwartego.


Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a gimnazjalistów zapraszamy do nas!


ZSCKR w Sejnach to naprawdę dobry wybór!

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama