Home Aktualności Dzień Otwarty 2017
Dzień Otwarty 2017
Ocena użytkowników: / 45
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
piątek, 28 kwietnia 2017 00:00

26 kwietnia zaprosiliśmy w progi swojej szkoły klasy gimnazjalne z powiatu sejneńskiego. Odwiedzili nas też zainteresowani uczniowie spoza powiatu.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej. Gości powitała wicedyrektor Renata Sas, a uczniowie zaprezentowali swoje talenty - zatańczył zespół mażoretek prowadzony przez nauczycielkę WF-u Dorotę Tomczyk oraz zaśpiewały dziewczęta z zespołu wokalnego - Justyna Ciesielska i Kasia Andrukanis, którymi opiekuje się pan Grzegorz Kucharzewski. Wszyscy gimnazjaliści otrzymali ulotki prezentujące ofertę szkoły i specjalne wydanie gazetki szkolnej "Małpiszon", w którym mogli znaleźć szczegóły dotyczące nauki w ZSCKR, zapoznać się z ofertą zajęć pozalekcyjnych i najciekawszymi wydarzeniami.

 

 

Następnie młodzież podzielona na grupy pod opieką nauczycieli zwiedzała obiekty szkolne: pracownie zajęć praktycznych - mechanizacji rolnictwa i żywienia, park maszynowy, internat, stołówkę, klasopracownie. Można było przejechać się ciągnikiem, samochodem i kombajnem oraz zjeść pyszną pizzę przygotowaną przez uczniów i poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez koło cukiernicze.

 

 

Na zakończenie zwiedzania na placu szkolnym odbyły się dwa pokazy: udzielania pierwszej pomocy rannym w wypadku komunikacyjnym i ewakuacji osób z płonącego budynku. Oba pokazy przygotowała klasa mundurowa we współpracy z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej i z użyciem pojazdu bojowego.

 

 

Podczas zwiedzania gimnazjaliści mogli zbierać pieczątki na kartach-niepytajkach, dzięki którym w nowym roku szkolnym będzie im przysługiwał jeden dzień nieprzygotowania do lekcji. Później szczęśliwcy zostali wylosowani przez panią wicedyrektor i otrzymali nagrody-niespodzianki - powerbanki oraz wielofunkcyjne długopisy z rysikiem do tabletu i pendrivem.

 

Nasza szkoła od 70 lat kształci zawodowo. Chcesz zostać profesjonalistą? Dołącz do nas!

Do zobaczenia we wrześniu!

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama