Home Aktualności Wielki sukces Weroniki
Wielki sukces Weroniki
Ocena użytkowników: / 23
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Aneta Kisiel   
czwartek, 30 marca 2017 20:33

Z dumą informujemy, że 30 marca w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach przeprowadzony pod hasłem "Mój zawód, moja pasja, moja przyszłość".

 

Naszą szkołę w finale reprezentowała Weronika Sitko z klasy I PT. Przygotowana przez nią prezentacja zawodu technika pożarnictwa zdobyła najwyższe uznanie komisji konkursowej, zapewniając jej I miejsce wśród 10 uczestników finału pochodzących z całej Polski!

 

W sukcesie Weroniki udział mieli też jej przyjaciele z klasy mundurowej - Justyna Ciesielska, Patryk Błasiak (I PT) i Bartosz Jastrzębski (I bBT), którzy zaprezentowali atrybuty typowe dla zawodu strażaka oraz uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy. Nie pierwszy raz praktyczne umiejętności zdobywane przez młodzież w naszej szkole okazały się szczególnie przydatne. To wielki sukces naszych uczniów, tym bardziej warty podkreślenia, że są to uczniowie klasy pierwszej. Zarówno Weronika, jak i jej towarzysze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, wręcz pasją, co zostało zauważone i docenione przez jurorów.

Słowa podziękowania kierujemy do pani Julity Moroz, która pomogła uczniom przygotować scenki przedstawiające sytuacje wymagające udzielenia pierwszej pomocy. Dziękujemy też pracownikom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sejnach, którzy użyczyli nam rekwizytów niezbędnych do prezentacji zawodu technika pożarnictwa.

 

 

Celem Turnieju było przygotowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu, co w szczególności oznacza rozwijanie zainteresowań uczniów w zakresie wiedzy o zawodach, poszukiwanych kwalifikacjach, doskonalenie umiejętności samodzielnego pozyskiwania informacji na temat ścieżek edukacyjnych i zawodowych, kształtowanie umiejętności autoprezentacji i wystąpień publicznych przed szerokim gremium oraz podniesienie świadomości uczniów w zakresie podejmowania samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu.

 

Organizatorem turnieju jest Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji CKU w Białymstoku.

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama