Home Aktualności Spotkanie z ministrem
Spotkanie z ministrem
Ocena użytkowników: / 7
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Julita Moroz   
środa, 02 listopada 2016 00:00

W sobotę 29 października uczniowie klasy mundurowej uczestniczyli w spotkaniu z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji panem Jarosławem Zielińskim, Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku nadinsp. Danielem Kołnierowiczem oraz Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosławem Wendtem.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Sejnach. Minister Jarosław Zieliński zwrócił szczególną uwagę na funkcjonowanie służb mundurowych. Podkreślił, iż zaufanie społeczeństwa to sposób na dobrą współpracę i wymianę informacji. Poruszono również temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która stanowi jedną z możliwości wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem oraz daje możliwość szybkiego reagowania służb w sytuacji wystąpienia zagrożenia.

 

Pan Minister bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat młodzieży, która zdecydowała się na naukę w klasie o profilu strażackim i wiąże swoją przyszłość z pracą w służbach mundurowych.


Następnie młodzież udała się do Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Sejnach, gdzie zostały poruszone zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa przeciwpożarowego, a w szczególności, o czym należy pamiętać, by ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla.

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama