Home Aktualności „Wpływam na swoje życie”
„Wpływam na swoje życie”
Ocena użytkowników: / 13
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Renata Sas   
wtorek, 08 listopada 2016 00:00

Od 7 października 2016 r. uczniowie Technikum w Sejnach doskonalą umiejętność pływania. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspiera projekt finansowo. Część kosztów jest wkładem własnym szkoły.

 

Realizacji programu profilaktycznego pod nazwą "Wpływam na swoje życie" podjęli się psycholog szkolny p. Diana Wiżlańska-Sławińska oraz trener II klasy pływania p. Andrzej Stefański. W projekcie bierze udział 12 uczniów Technikum (uczniowie klasy mundurowej pod patronatem straży pożarnej). Zajęcia z nauki pływania odbywają się na pływalni sportowej Aquaparku w Suwałkach.

 

Projekt uwzględnia zadania wynikające z Programu Profilaktycznego Szkoły w zakresie ograniczenia czynników zagrażających prawidłowemu rozwojowi młodzieży, w tym przeciwdziałanie patologiom społecznym i uzależnieniom w środowiskach młodzieżowych oraz promowanie zachowań prozdrowotnych, tj. zdrowego i aktywnego stylu życia.

 

Program przewiduje spotkania z psychologiem (6 godzin lekcyjnych), które uświadomią, dlaczego młodzi ludzie zachowują się ryzykownie i pokażą, że można osiągać przyjemne stany emocjonalne innymi drogami. Alternatywnym sposobem na osiąganie tych stanów są zajęcia organizowane na pływalni (10 wyjazdów). Umiejętność pływania podniesie samoocenę uczniów, pozwoli poradzić sobie ze stresem, poprawi umiejętność komunikowania się z innymi.

 

Dziękujemy MKRPA w Sejnach za wsparcie finansowe działań zaplanowanych w projekcie.

 

Autorką programu jest Renata Sas.

 

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama