Home Aktualności Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
Ocena użytkowników: / 24
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jarosław Jurkiewicz   
czwartek, 01 września 2016 08:17

Po dwóch miesiącach przerwy wróciliśmy do szkoły. Żal minionych wakacji, ale roześmiane twarze koleżanek i kolegów oraz znajome szkolne kąty pozwolą nam odnaleźć się w twardej rzeczywistości.

 

Inauguracja roku szkolnego odbyła się na placu szkolnym. Przybyłych na uroczystość gości powitał pan dyrektor Henryk Wydra, który odczytał okolicznościowy list.

 

Następnie został wręczony Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły za najwyższą frekwencję uzyskaną w drugim semestrze minionego roku szkolnego. Nowymi liderami są uczniowie klasy III BT, którzy przejęli puchar od klasy IV aBT. Powody do satysfakcji miały wychowawczynie klas - panie Marta Wichert i Marzenna Walendziewicz. Gratulujemy!

 

Scenariusz imprezy nawiązywał do różnych aspektów funkcjonowania szkoły, która towarzyszy człowiekowi od najdawniejszych czasów. Do szkoły chodzi się wprawdzie kilka lat, absolwentem pozostaje się jednak przez całe życie. Z perspektywy ucznia, któremu ławka ogranicza strefę wolności, czasami trudno docenić zalety zdobywania wiedzy. Warto jednak skorzystać ze skarbnicy mądrości, czyli przysłów. Oto podręczny zestaw złotych myśli dotyczących żmudnego procesu edukacji:

 

Nauka skarb drogi, kto ją ma, nie ubogi.

Jaki uczeń, taki obywatel.

Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia.

 

Szkoła jest specyficzną społecznością, gdzie dominuje duch przekory. Jak pisał Jan Kochanowski: "Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli". Czasami uczniowie posługują się oryginalnym słownictwem. Posłużmy się następującymi przykładami:

 

rozpoczęcie roku szkolnego - imperium kontratakuje,

klasówka - mroczne widmo,

biblioteka - tylko dla orłów,

zakończenie roku szkolnego - dzień niepodległości.

 

Po raz pierwszy naszej społeczności zaprezentowały się uczennice klas pierwszych - Justyna i Ala, które recytowały wiersze poświęcone swojej wymarzonej szkole.

 

W roku szkolnym 2016/2017 będziemy obchodzić 70-lecie szkoły. Wiek, który wzbudza szacunek. Z drugiej strony, nasza szkoła wchodzi w nowy etap swojej działalności. Od 1 września rozpoczyna naukę klasa mundurowa pod patronatem Państwowej Straży Pożarnej. Szczegóły funkcjonowania tej klasy przybliżył pan dyrektor.

 

Następnie uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami. Pierwszy dzień szkoły mamy już za sobą.

 

 

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama