Home Aktualności Dzień Otwarty 2016
Dzień Otwarty 2016
Ocena użytkowników: / 45
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Marta Wichert   
wtorek, 22 marca 2016 12:48

22 marca 2016 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach zaprosił do siebie uczniów klas III gimnazjów z powiatu sejneńskiego. Gościliśmy także grupy z gimnazjów w Sztabinie i Białobrzegach.

 

 

Dzień Otwarty rozpoczął się w sali gimnastycznej, gdzie Ania i Kuba – przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – poprowadzili imprezę. Zespół redakcyjny gazetki szkolnej przygotował na ten dzień specjalne wydanie „Małpiszona”, które wręczano zebranym. Przed gimnazjalistami i ich wychowawcami zaprezentowali się członkowie koła kelnerskiego, koła pierwszej pomocy oraz Ola i Kasia z zespołu wokalnego.

 

 

Młodzież miała okazję obejrzeć małe „dzieła” sztuki kowalskiej podczas rozstrzygnięcia konkursu na wykonanie róży metodą kucia ręcznego. Gimnazjalistów zaproszono do zabawy w kalambury, z którą sobie świetnie poradzili. W nagrodę otrzymali gadżety promocyjne. Głos zabrała także pani wicedyrektor, przedstawiając zalety nauki w ZSCKR.

 

Najważniejszym punktem programu było zwiedzanie obiektów szkolnych – warsztatów, parku maszynowego, pracowni żywienia, internatu, biblioteki, stołówki, Izby Pamięci i Tradycji Szkoły oraz pracowni lekcyjnych.

 

 

Nasi szkolni „strażacy” (drużyna OSP) razem z pracownikami Straży Pożarnej w Sejnach prezentowali fachowy sprzęt wykorzystywany w akcjach ratowniczych. Na placu manewrowym odważni mogli przejechać się ciągnikiem pod okiem starszego kolegi. W pracowni gastronomicznej próbowano pysznej pizzy upieczonej przez uczniów technikum żywienia, a w pracowni obsługi konsumenta – słodkich wypieków. Podczas zwiedzania szkoły podziwiano pięknie udekorowane stoły wielkanocne, przygotowane przez uczniów na Konkurs Nakrywania Stołów.

 

 

Atrakcją z pewnością była także „Karta Niepytajka”, którą mogli pobrać ci, którzy już zdecydowali się na naukę w naszej szkole. Dzięki niej będą zwolnieni z odpowiedzi jednego dnia w nowym roku szkolnym.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia, a gimnazjalistów zapraszamy do nas! CZAS NA DOBRĄ SZKOŁĘ!

 

Relacja filmowa z Dnia Otwartego

 

Sondy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama